Domovská stránka > Hodinky
Hodinky rozdělujeme do dvou základních kategorií - mechanické (automatické) a quartzové.

Historie prvních mechanických hodinek se traduje kolem roku 1511. Zde je již poskládáno základní soukolí poháněné hnací pružinou a zakončené krokem. Pouzdro hodinek je vyrobeno ze železa, protože slitin v tuto dobu příliž nebylo. Tvarem byly hodinky válcovité, což bylo estetické a krásně se do tohoto tvaru napasoval strojek.

Hodinky se připínaly k náramkům jako ozdoba a ukazovaly čas hodinovou ručičkou. Jednalo se o kusovou produkci a každý kus byl prakticky originál. Pro stoupající zájem ze strany klientů se první výroby kapesních hodinek roku 1587 ujal francouzský přistěhovalec Karel Cusin, který se v tento čas rozhodl vyrábět první série hodinek ve švýcarském městě Ženeva. Tehdy bylo Švýcarsko poměrně chudá zem a pracovní síla byla levnější než ve Francii. Přitom švýcarští hodináři byli pečliví a schopní a díky tomu začala výroba hodinek vzkvétat.

A hodinky se začaly zmenšovat tak, aby se lépe vešly do kapes a byly lehčí na nošení. První menší kapesní hodinky byly vyrobeny hodinářem Jeanem-Baptistem Duboulem. Byly vyrobené v Ženevě ve Švýcarsku. A spolu se zmenšováním hodinek se začaly hodinky i více zkrášlovat, aby vedle ukazatele času byly hodinky i estetickým doplňkem. První malovaný smaltovaný číselník byl vyroben roku 1932.
 
Budeme-li chtít seřadit značky až k nejlepší nebo jiným slovem řečeno nejdražším, nikdy se toto v hodinářském průmyslu říci nedá. Spravedlivější je spíše řadit jednotlivé značky do sekcí. Začnene-li řadit hodinky dle cen, první sekci můžeme mít Tissot, Certina, Mido, Edox.

Nad touto sekcí máme hodinky Maurice Lacroix, Eterna, Longines, Raymond Weil, Oris, Fortis, Rado. Další sekce se skládá ze značek Tag Heuer, Breitling, Omega, Panerai, Chopard a Cartier. A nyní jsme u třetí nejluxusnější sekce, kde nacházíme značky Rolex, Zenith, Glashütte. Druhá nej sekce obsahuje značky IWC Schaffhausen, Jaeger LeCoultre, Piaget. Nejluxusnější značky světa jsou Blancpain, Breguet, A. Lange a Shöne, Piguet, Vacheron Constantin, Patek Philippe.
Vše o hodinkách
Nejprodávanější
Autem k nám
Autorizovaný prodejce
Světové značky

Hodinky

Elegantní hodinky jsou pro muže praktickým šperkem a pro ženu módním doplňkem ukazující čas. Sportovní hodinky jsou pro ženu i pro muže pomocník při různých fyzických aktivitách. Hodinky dnes svůj hlavní účel ukazatele času mnohdy schovávají za design nebo speciální sportovní funkce.

Hodinky pánské

Pánské hodinky jsou prakticky jediným šperkem, který může nosit každý muž. Hodinky vedle zdobícího efektu a prestiže k mužům zkrátka patří - ať už jsou to speciální hodinky na sportování, vodotěsné, unikátní, klasické na denní nošení nebo elegantní modely do společnosti.

Hodinky dámské

Dámské hodinky k ženám vždy neodmyslitelně patřily a působily na jemném zápěstí velice hezky. Nejvíce žen nosí hodinky jako módní doplněk, módní šperk, který individuálně zkrášluje a zdobí nebo doplňuje moderní šperky, což poté působí jako kompletní sada vkusných klenotů.

Hodinky sportovní

Sportovní hodinky jsou skvělým pomocníkem každého aktivního člověka. Nejen, že ukazují spolu s časem např. stopky, ale mohou být osazovány funkcemi typu krokoměr, odpočet, výškoměr, mezičasy, kompas atd. Sportovní hodinky bývají všechny vodotěsné minimálně na koupání.

Hodinářství a Zlatnictví Tovys

Benešova 1
586 01 Jihlava
tel: 565657100
mobil: 725825236
mail: hodinky@tovys.cz

Nejde-li se Vám k nám dovolat, obsluhujeme nebo hovoříme s jinými zákazníky. Prosím, zavolejte později nebo nám napište na mail hodinky@tovys.cz.
Otevírací doba:
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
9 - 18 hod.
9 - 18 hod.
9 - 18 hod.
9 - 18 hod.
9 - 18 hod
                                           Neděle     Neděle se otevírá pro zákazníky jedoucí si pro zboží dražší 10.000,- kč. Je nutné si domluvit předem, kdy přijedete a v tento čas (od 9 - 18 hod) Vám otevřeme.

Internetové dotazy můžete zasílat kdykoliv.

Jak k nám


Vážený zákazníku, budete-li si chtít pro hodinky zajet k nám na prodejnu, což u drahých prestižních značek je podmínkou, zde Vám v krátkosti píšeme naši polohu. Jste-li z dálky, můžete si spojit výlet do Jihlavy, která leží ve středu republiky prakticky na dálnici, s prohlídkou města, návštěvou krásné zoologické zahrady atd. Naše republika není velká a do Jihlavy je to i z nejvzdálenějších konců naší republiky poměrně blízko.


Vážený zákazníku, 
naše firma odebírá hodinky pouze od oficiálních velkoobchodů dané značky pro Českou Republiku, které určuje přímo výrobce ve Švýcarsku - tímto je dána autorizace pro náš obchod a povolení pro prodej hodinek dané značky. Oficiální velkoobchod pro ČR je veden na oficiálních stránkách každé prstižní značky. Luxusní švýcarské značky mohou prodávat pouze prodejci, kteří mají kamennou prodejnu a interier odpovídá vysokým nárokům pro prodej luxusní značky. Současně je nezbytné mít na prodejně kolekci hodinek dané značky čítající minimálně 40 ks na stojanem dodaných přímo od výrobce. Na hlavních stránkách dané značky najdete nejen velkoobchod pro naší zemi, ale i maloobchodní síť autorizovaných obchodů pro ČR (Store Locator nebo Retailers). Toto je velmi důležité, protože takto si zjistíte autorizovaného prodejce značky a tím máte jistotu, že kupujete originál hodinky s kompletní historií. Současně obdržíte klid v podobě celkového komfortu ze strany našeho obchodu - informace, záruka a pozáruční servis.
Možnosti platby
hotove.png
HOTOVĚ
DOBÍRKOU
DOBÍRKOU
kartou.png
PLATBA KARTOU pouze u přepravy
prevod.png
BANKOVNÍ PŘEVOD
Kontakt
 Tovys Heureka270.png
 Hodinářství a Zlatnictví 
 Tomáš Vyskočil
 Benešova 1, Jihlava
 Husovo nám. 23, Polná
 IČO 61733911
 hodinky@tovys.cz
 tel. 565 657 100
       725 825 236
       728 649 670
Newsletter
© 2011  | Hodinářství Zlatnictví Tovys  |  Benešova 1, 586 01 Jihlava  |  +420 565 657 100  |  hodinky@tovys.cz

Mapa stránek  |  Ochrana osobních údajů  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Podmínky užití   |  Obchodní podmínky