Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Další zajímavostiBreitling

Hodinky Breitling se vyznačují již na první pohled svými masivními pilotními designy. A právě nadstandardní velikost a přitom jemné zpracování činí značku Breitling tolik vyhledávanou mezi zákazníky. Breitle (jak se lidově v české republice hodinkám této značky říká) jsou zkrátka pojmem pro pilotní velké hodinky. Historie Breitlingu se začala psát ve Švýcarském St. Imier v pohoří Jura roku 1884. Hodinář Leon Breitling vstoupil na trh se svými certifikovanými chronometry určené primárně pro letecké využití.

Hodinky nabízí celou řadu leteckých funkcí, avšak funkce chronografu samotného se staly více symboly společenského postavení. Hodinky jako takové mají mohutný vzhled (např. modely z kolekce Bentley Motors edition mají až 48 mm široké pouzdro). To že má Breitling velice dobře čitelné analogové ciferníky umožňuje svým uživatelům dokonalou čitelnost. Mnohé modely jsou vybaveny automatickým natahovacím mechanismem. Breitling hodinky disponují dalšími funkcemi mezi které patří zobrazení data, měsíční fáze, zpětný chod režimu aj. Všechny hodinky jsou vyráběny ve Švýcarsku a jsou vyrobeny ze švýcarských komponentů.

Breitling je specialista na výrobu chronografů a také specialista, který hrál od samého počátku klíčovou roli v technickém rozvoji. Rozhodl se prozkoumat nové cesty ve výrobě a vývoji vlastních chronografů. Všechny fáze jsou integrovány v rámci výrobního procesu, jež musí čelit přísným testům prováděným COSC. Společnost tím zaručuje spolehlivost svých „nástrojů“ pro profesionály zahrnující širší měřítko produkce.

Aby byla zaručena absolutní spolehlivost provádí COSC (Swiss Official Chronometer Testing Institute) kontroly ve třech různých teplotách (23°C, 38°C a 8°C). K získání prestižního titulu oficiálně certifikovaného chronometru, musí trend splňovat neobyčejně přísné kritéria včetně průměrného denního kolísání rychlosti v rozpětí -4/+6 vteřin. To odpovídá 99,99% stupni přesnosti. Pouze 5% hodinek vyrobených ve Švýcarsku jsou certifikovanými chronometry.

Breitling pouzdra jsou navrženy tak, aby doprovázely profesionály (odborníky) na jejich extrémních misích. Proto musí poskytovat maximální ochranu v případě poškození a každý detail jejich konstrukce byl vyvinut a testován, aby vydržel intenzivní používání. Breitling používá pouze prvotřídní kovy jako je 316L antimagnetická ušlechtilá ocel nebo 2. stupeň titanu. Zvláštní pozornost je věnována komponentům hodinek, které jsou nejvíce vystaveny vnějším vlivům, jako jsou korunky a stlačící ventily. Vodotěsnost hodinek je garantována vysoce sofistikovanými systémy. Breitling pouzdra jsou též rozlišována dle technické náročnosti, designu a kvality jejich úpravy.

Pouzdra jsou vyrobeny lisovacím procesem, který se provádí za studena pro ocel a pouzdra ze zlata a za horka pro titanium. Všechny části přidané do pouzdra (luneta, korunka, stlačící ventily) jsou vyráběny i zakončeny tak, aby svého majitele zaujala technická a estetické dokonalost této značky.

S rysy estetické sofistikovanosti, kultivovaná pozornost o zvýšenou povrchovou úpravu, stejně jako pečlivou úpravu o ciferníky chronografů, vyžadují zvládnutí výrobních metod spojující tradiční znalosti s vysoce moderními technologiemi. Obecně každý detail ciferníku je navržen tak aby se z něj optimálně daly vyčíst informace na první pohled stejně jako na přístrojovém panelu. Symbol Breitling je vyražený na ciferníku z 18 karátového zlata. Ruční umístění Breitling symbolu a aplikování jednotlivých částí ciferníku vyžaduje extrémní obratnost.

Breitling náramky se vyznačují svojí osvědčenou pevností, pohodlným nošením na zápěstí, exkluzivním designem a též špičkovou úpravou. Tak aby vydržely běžné denní nošení i nošení v extrémních podmínkách, vyvinula firma velmi specifické výrobní metody a technologie. Breitling nabízí také širokou škálu řemínků vyrobených z nejjemnější kůže a na kterých je třeba ocenit odbornost specializovaných řemeslníků. Hodinky určené pro sportovní a vodní užívání jsou ušité svému majiteli na míru, tedy je možné si vybrat z několika druhů pružných a velmi odolných pryžových náramků.

K zajištění produktů, které splňují nejvyšší technické a estetické parametry, spolupracuje Breitling s nejlepšími dodavateli a v neposlední řadě svěří výrobu nejzkušenějším hodinářům s použitím nejmodernějších zařízení. Firma má také koncipovány komplexní a přísné postupy zkoušek. Výrobní proces hodinek je vystaven řadě přísných testů a po každé fázi výroby následuje kontrola s cílem zajistit dodržování všech kritérií stanovených dle značky Breitling. Jen díky vysokým nárokům může zaručit dokonalou kvalitu hodinek „Made by Breitling“.

Vstupní kontrola se týká technických, rozměrových a estetických aspektů hodinek. Dále se hodinky podrobí zkoušce odolnosti proti vodě do tlaku až 400 barů. Tvar, barva, chod strojku, zpracování ciferníků a řemínků jsou důkladně prověřovány.

Po celou svou historii Breitling vynikl celou řadou inovací a technických vylepšení týkajících se jak trendu, tak i designu hodinek. Tato hodinářská jednička se může pochlubit v La Chaux-de-Fonds jednou z nejlépe vybavených laboratoří na celém hodinářském průmyslu.

Breitling for Bentley

Kdysi dávno existovaly dvě značky, které sdíleli společné základy. Stejná vášeň pro jemné mechanismy. Stená kombinace výkonu a prestiže. Stejná dynamika do budoucna symbolizovaná okřídleným B. Od toho jedinečného dne, kdy se střetly cesty těchto dvou králů, vznikla sbírka výjimečných chronografů.