Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Další zajímavostiPánské hodinky

Pánské hodinky jsou pro muže na jedné straně záležitost prestiže a na straně druhé záležitost praktičnosti. Prestižní záležitostí je zde myšlen efekt modelu hodinek, jeho vzhled a úroveň značky. Stejně jako např. v automobilovém průmyslu, i v hodinářském průmyslu se jednotlivě oddělují značky tradicí, kvalitou a cenou. Praktické hodinky pomáhají svým majitelům např. při sportu, při potápění, turistice atd. Tyto hodinky jsou povětšinou designově větší, pouzdra mají z pružných plastů nebo z tvrdé ocele a často se na číselníku vyskytuje displej, který ukazuje nadstandardní funkce.

Muži častěji utrácejí větší částky za luxusní hodinky než ženy. Pánové mají rádi na ruce značku, která je známá a kvalitní, jako například TAGHeuer nebo Baume & Mercier. Když si chce muž koupit hodinky, získává informace o značkách a vybírá si tu, která je mu nejsympatičtěšjší, tu, která ho zaujme nejvíce. Poté je ochotný si i připlatit, jelikož si hodinky nepořizuje na pět deset let, ale na dobu neomezenou. Na hodinky se totiž v první řadě nehledí jako na ozdobu, ale jako na časomíru, na praktickou věc. A když se k této "praktické věci" přičte krásný design, kvalita a prestižní značka, stávají se z této "praktické věci" opravdové hodinky. Každé luxusní značkové hodinky, do kterých muž investuje, se stávají investicí dlouhodobou, která nestrácí na hodnotě. A obzvlášť limitované série jsou pro sběratele hodinek zajímavé - čím menší počet hodinek je vyroben v dané limitované sérii, tím vyšší cenu si hodinky této série drží. Hodinky limitovaných sérií jsou každé číslované a již v pořizovací ceně jsou dražší než prakticky identické hodinky běžné modelové řady. Většinou je odlišení minimální, např. jiný odstín číselníku, jiná barva vteřinové ručička atd. Všechny luxusní značky vyrábí limitované edice - k různým výročím firmy či jiné oslavy.