Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Další zajímavostiPanerai

Panerai svoji stabilitu na světovém hodinářském poli ukazuje již bezmála od roku 1860. Značka Panerai vznikla díky svému zakladateli Giovanni Panerai v roce 1860 v italské Florencii. Hodinky jako takové se ale vyrábí ve švýcarském Neuchâtelu. Do pouzdra hodinek této prestižní značky jsou vsazeny strojky ETA. Hodinky Panerai hráli roli i během druhé světové války.

Ten kdo si zakoupí hodinky Panerai, dá se považovat za znalce a fajnšmekra.

Panerai se stal důležitým článkem královského italského námořnictva, neboť se stal oficiálním dodavatelem hodinek Regia Marina. Hodinky mají design současné doby a dá se říct, že vše je „by Panerai“. Hodinky jsou osazeny strojkem značky Rolex. Dobrou reklamou pro tuto značku byl herec Sylvester Stallone, který si zakoupil hodinky z kolekce Luminor a navíc je měl při natáčení filmu Denní světlo. Panerai si razí svou cestu v produkci a designu hodinek a dá se rozlčenit na hodinky historické, současné a speciální vydání.

Společnost Panerai vyrábí ve speciální edici méně hodinek, než jaké jsou požadavky na trhu. Obchodníci obdrží pouze pár kousků z určité limitované edice každý rok. Není se čemu divit, že existují dlouhé čekací seznamy na tuto značku.

Bohatá tradice, technické know-how, to vše nese filozofii značky Panerai. Společnost se snaží svým zákazníkům nabídnout spolehlivé hodinky, které splňují jen ta nejvyšší kritéria během výroby co se týče švýcarských technologií a v neposlední řadě znaky italského designu. U této značky můžeme vidět jak se snoubí kreativita, technické schopnosti a smysl pro design. To vše je dáno do souladu s aktuálními trendy. V roce 2000 vyrábí hodinky Luminor Submersible pro profesionální potápěče a určený aby vydržely vodotěsnost v hloubce 1000 metrů. Jsou vybeveny heliovým ventilem, ten je totiž nezbytný pro dekompresi. Safírové sklíčko má tloušťku 5,1 mm.

Nadšenci a sběratelé značky Panerai mohou navštívit boutique ve Florencii na náměstí Piazza San Giovanni. Právě na tomto místě jsou k prohlédnutí speciální edice, výrobní série nebo aktuální kolekce.

Společnost představila první strojek s kalibrem P.2002. Jedná se o mechanický pohyb s nejnovější technickou koncepcí v rámci rezervy chodu 8 dnů. Hodinky s tímto kalibrem jsou vybaveny funkcí GMT času. Vývoj tohoto strojku trval čtyři rok v důsledku jeho technické náročnosti.

Přesně po deseti letech od zavedení kalibru P.2002 úspěšně zavedla společnost další tři kalibry a to: P.2003, P.2004, P.2005. Na těchto kalibrech Panerai staví společnost svou budoucnost.

To co přitáhne a naláká a co je atraktivní na hodinkách Panerai je mohutný vzhled a jednoduchost provedení. Ciferníky jsou nádherně ozdobeny velkými číslicemi, což ve výsledku přispívá k dobré čitelnosti. Lákadlem značky Panerai je jednoduchost hodinek, která se bezpochyby s dlouholetou tradicí a kvalitou staly legendárními.