Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Další zajímavostiDámské hodinky

Už jedny z prvních hodinek, které se vyrobily na zápěstí, byly vyrobeny ozdobně právě pro zápěstí ženy. Ženy se vždy rády zdobily a hodinky se staly šperkem módním a účelným. A již tenkrát, kolem roku 1600, se používaly k výrobě hodinek drahé kovy - zlato a stříbro. Číselníky byly mnohdy malované, pouzdra ozdobně vyrývaná uměleckými ornamenty. Dámské hodinky byly vždy šperkem.

A za těch několik set let se účel dámských hodinek příliž nezměnil. Účel se nezměnil, designy ano. Hodinky dnes vyráběné pro dívky a ženy mají nepřeberné množství modelů a cen, ty levnější se tvarují módě, dražší jsou nadčasovější. Na rozdíl od dřívější doby, kdy si hodinky mohli dovolit pouze movité ženy, dnes si fashion hodinky na své zápěstí může dovolit prakticky každá žena. Rozličné tvary propůjčují hodinkám atraktivnost, týmy designérů se předhánějí pro nejzajímavější a nejoriginálnější modely hodinek.

Něžnější pohlaví dává přednost při koupi hodinek vždy nižší ceně, ale módnímu vzhledu a klidně si koupit za čas zase jiné hodinky moderní v ten daný čas - na rozdíl od mužů, kteří nad koupí hodinek více přemýšlí a za hodinky jsou ochotni utratit podstatně větší částky. Je to dané i tím, že muži mají méně aktivit zabývajících se pro sebe - většinou je to nějaký sport, auto a právě hodinky. Ženy řeší kadeřníky, oděvy, boty atd. a mají podstatně více drobnějších výdajových aktivit. A tak se stává, že žena, která má na svém zápěstí drahé luxusní hodinky je většinou dostane jako dárek od svého manžela, který již na ruce většinou danou značku hodinek má. I tak ale žena více hodinky na ruce střídá a bere hodinky jako módní doplněk. A právě proto sposta značek, které jsou známé právě v módním průmyslu, začaly vedle svých produktů (oděvy, kabelky...) vyrábět i módní hodinky. Mezi takové patří například Calvin Klein, Fossil, Esprit atd. Tyto hodinky jsou většinou cenově dostupné, aby si je ženy mohly dl emónosti měnit. A tyto firmy módní trendy sledují a proto povětšinou vyjíždí nové modely 2x ročně - na podzim a na jaře.