Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Další zajímavostiZenith

Hodinky Zenith vzešly ve světovou známost nejvíce svým automatickým strojkem, který má 36.000 kmitů setrvačky za jednu hodinu. Tímto je docíleno na mechanický stroj opravdu velmi vysoké přesnosti. Zenith je švýcarská značka hodinek, kterou založil Georges Favre Jacot. Dlouholetá pověst značky Zenith souvisí s dlouholetou pověstí, která je v souladu s kvalitou a precizností svých hodinek. Zenith je jednou z mála švýcarských značek hodinek, které vyvinuly své vlastní mechanické strojky – Elite (standardní typ strojku) a El Primero (chronograf).

Chronografy El Primero kmitují rychlostí 36.000 kmitočtů za hodinu. Byly schopny měřit též krátké časové intervaly na desetinu vteřiny. Tyto modely se staly legendárními a zapsaly se také jako zatím nepřekonatelný rekord světa.

Kromě přesných údajů týkajících se času, slouží chronografy pro přesné měření délky akce. Hodinky Zenith jsou skutečnost přesností hodinářských výrobců. Kalibr El Primero představuje totiž technický vývoj vzhledem k jeho 10 vysokofrekvenčním vibracím na vteřinu. Od roku 1969 je tento sériově vyráběný kalibr, který dosahuje nejvyšší úrovně přesnosti. Přesnost a spolehlivost jsou dva nejdůležitější faktory, které Zenith při určování ekonomických a strategických cílů bere na vědomí. Odolnost vůči těm nejextrémnějším podmínkám s ohlédnutím na to, aby se strojky neodchylovaly od přesného měření. Proto i nadále slouží hodinky pro příslušníky letectva, námořnictva a nebo pro expediční a velké průzkumné mise.

Hodinky, které patřily politickému a duchovnímu vůdci Indie Mahatma Gandhi, byly vydraženy v New Yorku za 1,8 milionu dolarů. Výroba Zenith hodinek může trvat i 9 měsíců. Během té doby, se na celém procesu od samotného počátku určité myšlenky, přes zhotovení, výrobu až k samotnému prodeji podílí na 80 profesí. Jen ti co mají talent a zkušenosti mohou vyrábět tak skvělé hodinky, jako je značka Zenith.

Takovou tradici s dlouholetou spojeností všech zákazníků si společnost Zenith předchází zaměstnáváním odborníků, kteří mají cit pro technický vývoj a umění . v hodinářském průmyslu jde totiž o miniaturizaci, dekoraci a práci s materiály jako je zlato, ocel a šperky. U společnosti Zenith toto všechno platí dvojnásobně.

Vývoj v hodinářství jde neustále kupředu a značka Zenith jde s ním. Zenith vyvíjí a vyrábí hodinky s obrovskou škálou funkcí od výkonové rezervy, velkého datu, přes perpetual calendar (věčný kalendář), měsíčními fázemi, indikací dne a noci, budíku aj.

Obecně je doporučováno společností Zenith zkontrolovat a upravit dle potřeby své hodinky každých 3 až 5 let. To zaručí řádný chod hodinek v průběhu času i odolnosti hodinek proti vodě. U hodinek takového rázu jsou servisní kontroly nutností. Včasná a pravidelná údržba hodinek přispěje k zachování výjimečné přesnosti a nadčasové vizuální přitažlivosti. Tak jak vyplývá z analýzy hodinek kvalifikovanými hodináři, jsou standardně prováděny dvě úrovně kontroly , a to částečný nebo kompletní servis.

Zenith utvářel historii hodinářství po celém světě. Veškeré úsilí se rozhodně vyplatilo, neboť vyhrál cenu Grand Prix za měření přesného času na mezinárodních výstavách v Ženevě, Paříži a Barceloně. Elitou se ale staly v roce 1995 nová generace ultra tenkých hodinek, které byly zvoleny za nejlepší mechanický strojek v odborném tisku.

Zenith je synonymem preciznosti švýcarských hodinek a již od samotného počátku nasbíral více než 1500 mezinárodních hodinářských ocenění a pokračuje v produkci proslulých náramkových hodinek.