Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Další zajímavostiIWC Schaffhausen

Hodinky IWC Schaffhausen jsou startem do nejvyšší kategorie hodinářských světových značek. Svými omezenými počty hodinek za rok se stává značka IWC raritou v každém modelu, sběratelskou vášní každého hodinkového sběratele. A přitom základ IWC je Amerika - byl to mladý američan, kdo tuto luxusní značku založil. A v tu dobu již bylo známo, že když hodinky, tak ze Švýcarska. Svoji firmu tedy přestěhoval do Švýcarska a začaly se psát dějiny. Dějiny značky, která je známa všem, kteří se hlouběji zaměří na vrchol hodinářského umění.

Hodinky IWC do těch 200.000,- kč jsou většinou osazené strojkem Valjoux. Valjoux 7750 je dobrý, to ano. IWC si tento strojek, jak ho koupí z Ety, rozebere, namaže špičkovými oleji, nalapuje základny, namodří šroubky a vyreguluje na maximální možnou přesnost. A kdo má IWC osazené tímto strojkem si pochvaluje přesnost hodinek IWC. Kompletní IWC nám však začíná až u modelů osazených strojky vlastní výroby a ty začínají v cenách kolem 220.000,- kč.

Jejich úžasný stroj se sedmidenní rezervou chodu dává majiteli bezstarostnost a perfektní přesnost. A postačí tyto "sedmideňky" nosit chvilku na ruce a jsou dotažené prakticky naplno - na celých sedm dní. Sedmidenní rezerva chodu u tohoto kalibru je skutečný nadstandard v průmyslu hodinářských strojů. Tento stroj již nacházíme v základních elegantních modelech řady Portuguese, která patří do základních řad této švýcarské značky. A chceme-li se podívat se na špičku modelů IWC, přeskočíme modelové řady Portuguese, Portofino, Vintage Collection, Aquatimer, Pilots, Ingenieur a zastavujeme u hodinek IWC Da Vinci. Modelová řada sama pro sebe.

Hodinky, které vynikají mezi hodinkami. Ano, tak toto je investice, toto jsou hodinky v pravém slova smyslu. Multifunkční strojek s mechanickým perpetuál kalendářem vsazený do zlatého pouzdra vyrobeného s nadčasově klasickým designem - to je pouhé "naladění" na notu vrcholu hodinářské preciznosti. A pak se nemůžeme divit, že v těchto limitovaných edicích stojí jedny tyto hodinky cca. 9.000.000,- kč.

Hodinky jsou elitou hodinářství, a proto se není čemu divit, že si je mohou dovolit vysoce postavení lidé z řad politiků, herců nebo sportovců. Mezi majitele hodinek ICW patří Orlando Bloom, Harrison Ford nebo Tom Cruise. Hodinky značky IWC můžeme rozdělit do následujících kolekcí, mezi které zařadíme Big Pilot´s Watch. K hodinkám se pojí nadčasový design pouzdra a pásku. K další významné kolekci náleží hodinky z řady Portuguesse. Hned získáte jedinečný pocit že vlastníte elegantní hodinky, které Vám bude okolí závidět. V případě, že se rádi plavíte na vodě a rádi slýcháváte jak Vám lidé říkají kapitáne, měli byste nosit na svém zápěstí hodinky z kolekce Regulateur.

Jedině to pravé umění, které IWC vytváří je hlavně prostřednictvím inovativního přístupu a nejvyššího stupně řemeslného zpracování. Tato prestižní značka vyrábí robustní hodinky pro profesionální použití, ale též hodinky s velmi složitými strojky v té nejlepší kvalitě.

Společnost má své dobré jméno spojeno i v jiných sférách, co se týče sociální a ekologické odpovědnosti. Podporuje například nadaci Charlese Darwina, která bojuje za zachování flóra a fauny na Galapágách. Filozofií IWC je specializace na inovaci mechanických strojků hodinek. U hodinek značky IWC Schaffhausen můžete očekávat nejen přesnost, funkční design a dlouhou životnost. Není tedy divu, že mezi funkcemi hodinek najdete výkonovou rezervu, věčný kalendář, tourbillon nebo minutý opakovač.

Je kladen obrovský důraz na konstrukci a design s použitím moderních výrobních technologií. Proto si designéři a konstruktéři musí klást nejrůznější otázky například jakých cílů chtějí dosáhnout a jak složité hodinky chtějí navrhnout. U IWC je vše pečlivě promyšleno a vše má svůj osobitý význam. Design číselníku, náramku, displeje i funkce jsou týmovou spolupráci, tak to jde vše ruku v ruce. Důmyslný vývoj se systémem řízení jakosti je pod náročnou kontrolou a testováním, čímž je dosaženo garance kvality nejvyššího řádu.

IWC zaručuje testy opotřebení již ve fázi návrhu hodinek, to proto aby byly zjištěny minimální požadavky na součásti, které jsou ve výsledku vystaveny neobvykle vysokému opotřebení. Velice názorným příkladem je Aquatimer určený potápěčům, který je testován dva týdny v solném roztoku o teplotě 37°, aby byla zjištěna jeho odolnost vůči korozi. Následně jeho otočná luneta podstoupí test při využití ekvivalentu čtyř ponorů za den, které zaručují u hodinek minimální životnost 10 let. Materiály které jsou vybírány musí prokázat to, že nebudou korodovat při běžném denním používání nebo dokonce agresivní ve slané vodě.

Hodinky jsou umisťovány ve zkušební komoře, kde po dobu až několika týdnů odolávají změnám teplot -20° a 70° a až 95 procentní relativní vlhkosti. Sklíčka a ciferníky jsou vystaveny silnému ultrafialovému záření a po ukončení tohoto náročného testu, nesmí prokázat změnu barvy. Není radno se divit tomu, že takto odzkoušené hodinky musí obstát ve všech situacích, které se vyskytují v reálném životě. Různé komponenty jsou vyráběny s neobyčejnou přesností a to i na +/-0,02 mm.

Kvalita každého výrobku, je zaručena důslednou kontrolou a není tedy pochyb o bezproblémovém chodu hodinek.