Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Další zajímavostiPatek Philippe

Hodinky Patek Philippe již nejsou pouhou časomírou, měření času nám zde tato luxusní značka podává doslova na zlatém podnose. Složité mechanismy v nádherných designech řadí tuto značku mezi světovou špičku mezi výrobci hodinek.

Patek Phillipe je značka velmi luxusních švýcarských hodinek. Samotná výroba hodinek se provádí v Ženevě a Vallé de Joux. Historie se datuje do roku 1839, kdy Antoni Patek začal s výrobou kapesních hodinek. V roce 1845 se do rodinné firmy přidal i Adrien Philippe a přispěl do ní svým vynálezem bezklíčového točivého mechanismu.

Své první náramkové hodinky Patek Philippe představil v roce 1868. Tato dnes již světoznámá firma byla též průkopníkem věčného kalendáře, oddělená vteřinová ručka, chronograf = stopky aj. Svou dlouhou tradicí si Patek Philippe udržuje renomé při výrobě z velké části hlavně mechanických automatických hodinek. Firma s takovou historií i kvalitou má i odpovídající nároky na výrobu vlastních hodinek. Patek Philippe jsou velmi ceněné hodinky z důvodů vysoké pořizovací ceny a tím pádem se i vysoká uzavírací cena zaznamenává i na aukcích po celém světě. Zatím nejdražší hodinky které se 10. května 2010 vydražily prostřednictvím aukce v Ženevě, které zakoupilo švýcarské muzeum. Celková částka hodinek se vyšplhala na 6,26 milionu švýcarských franků.

Ke 150. výročí založení společnosti Patek Philippe byly vyrobeny v roce 1989 hodinky, které mají jeden z nejsložitějších mechanických strojků. Co víc, tyto hodinky v sobě ukrývají 339 funkcí a to včetně času východu slunce, hvězdného času, porovnání času a mnoho další ukazatelů.

Patek Philippe má naprostou tvůrčí svobodu z hlediska designu, výroby, a proto se odborníci shodují, že tato značka hodinek patří mezi nejlepší na světě. Tyto precizní a nadčasově elegantní hodinky jsou skutečně na výši a za tuto kvalitu je třeba i zaplatit. Vzhledem k vyšším cenám těchto hodinek a z důvodů dané prestiže se hodinky hrdě předávají z jedné generace na druhou. Díky dlouholeté tradici a výsledku nejnovějších technologií a to vše spojené s tradičním hodinářským know-how, má tato značka to nejvyšší možné renomé.

Patek Philippe má své obchody na těch největších bulvárech v Paříži, Ženevě nebo Londýně.

Inovace je to, co je hybnou silou společnosti . Patek Philippe se cíleně zaměřeně na tvůrčí výzkum a vývoj a též na rozvíjení nejmodernějších technologií. Průlomové inovace jsou jádrem marketingové a výrobní politiky této společnosti. Rok co rok přináší Patek Philippe zajímavé a praktické produkty, což je jakýsi popud jako námět na celoživotní šperk . Právě zde může zákazník vidět, že inovace je součástí tradice společnosti Patek Philippe.

Tradiční dovednosti a zkušenosti s know-how, která se po staletí nemění, jsou předávány stále novým generacím. Tím pádem je zachována hodinářská kvalita a excelence. To budí respekt a to nejen u mistrů hodinářů. Každé hodinky jsou individuálně sestavené a ručně regulovány, to díky dovednosti řemeslníků. To vše je jádrem oddanosti k dokonalosti, která má stále bezkonkurenční pověst Patek Philippe. Většina modelů je vyráběna jen v malém množství, tudíž jsou všechny modely více známé. Pokud vlastníte Patek Philippe, tak si buďte jistý, že máte něco co má skutečnou hodnotu. Z finančního hlediska je nesmírně obtížné měřit hodnotu Patek Philippe, co ale přispívá dané hodnotě je design, kvalita zpracování a spolehlivost. To vše činí z hodinek hodnotným pokladem.

Hodinky Patek Philippe se dají považovat za umělecké skvosty, neboť jejich krása je odrazem mechanické dokonalosti. Cílem je vždy najít dokonalou rovnováhu mezi klasicismem a modernitou. Pro Patek Philippe je důležité to, že co je považováno za hodné ponese právě toto označení, tento symbol. Výsledkem je pak nadčasový vývoj, který dokládá trvalý úspěch a to nejen na prestižních aukcích.

Prvořadým krokem při tvorbě skutečně spolehlivých, dá se říct že i exkluzivních i originálních hodinek je výzkum a vývoj. Ten se zaměřuje na dvě oblasti a to, pohyb a vnější části, kam můžeme zahrnout pouzdro a náramek. O to jak hodinky budou vypadat a jaké budou mít funkce se stará tým kvalifikovaných inženýrů a techniků. Jejich hlavní zájem je ve vytváření nových kalibrů, nových funkcí, i zvyšování spolehlivosti chodu. V souvislosti s obrovskými nároky trvá zhruba 3 až 5 let vyvinout nový model hodinek. Některé opravdu výjimečné kousky požadují dokonce 9 let na jejich vývoj. Takovou raritou je například kalibr 89. Právě tyto hodinky Patek Philippe se považují za nejsložitější kapesní hodinky.

U společnosti Patek Philippe je známo, že klade velký důraz na vývoj nových mechanismů, technologií a výrobních postupů. Společnost úzce spolupracuje s externími výzkumnými institucemi, vývojovými laboratořemi a vzdělávacími institucemi. Patek Philippe je jednou z mála hodinářskou společností nacházející se ve Švýcarsku, která se může pyšnit všemi výrobními kroky od vývoje až po konečnou montáž sama. Komponenty jsou vyrobeny za použití špičkových technologií, ručně zpracovaných, a to vše v souladu s letitou tradicí.

Kontroly prováděné na hodinkách svědčí o velmi vysokých standardech a tím pádem zaručují výjimečnou kvalitu a spolehlivost. Důkazem sám o sobě je průměr samonatahovacích hodinek, které vydrží 1200 hodin poté,co opustí dílnu Patek Philippe.